استعدادیابی

همه افراد با استعداد هستند اما چرا بعضی موفق و بعضی دیگر شکست می خورند؟ دلیل اصلی این است که استعداد افراد باید با ابزارهای ویژه و مصاحبه های تخصصی کشف شود و مسیر تحصیلی و شغلی بر اساس استعداد افراد شکل بگیرد.

ملانی کلاین (kline) در کتاب راهنمای سنجش‌های روانی می‌گوید که: استعداد، مجموعه ای از توانایی‌هایی است که در فرهنگ‌های خاص، با ارزش به شمار می‌رود.

استعداد یعنی یادگیری یک مهارت با صرف انرژی کمتر و زمان کمتر.

مهمترین چیز در زندگی این است که انسان در زندگی هدفی داشته باشد و برای رسیدن به هدف خود دارای استعداد کافی باشد. انتخاب هدف با توجه به استعداد قدرت شما را دو چندان می کند زندگی بر اساس شناخت توانایی‌ها و استعدادها به شما کمک می‌کند تا در راه رسیدن به اهداف و خواسته‌های‌تان به موفقیت برسید.

هر انسان عادی فقط از یک دهم استعدادها و قدرت فکر خود استفاده می کند.( ویلیام جمیز) توصیه می‌کنم برای شناخت استعدادهای‌تان و رسیدن به جایگاهی که شایستگی و لیاقت آن را دارید، از پکیج استعدادیابی پلتفرم آموزشی مشاوره ای مدرسه زندگی شامل آزمونهای روانشناختی و مشاوره های تخصصی استفاده نمائید.

پیدا کردن مسیر درست در زندگی یکی از مهمترین اصول زندگی هر فردی می باشد وقتی در موقعیتی قرار می گیریم که باید تصمیم بگیریم درباره انتخاب رشته تحصیلی ، آموزش مهارت ، انتخاب رشته دانشگاهی و بعد از آن انتخاب شغل و …. تصمیمات و انتخاب هایی که همه زندگی ما را تحت تأثیر قرار می دهد. متاسفانه به دلیل عدم آگاهی از استعداد و هوش و نوع شخصیت خود و تصمیم گیری اشتباه بعد از زمان طولانی پی به علائق و توانائی های خود می بریم وقتی که متوجه می شویم زمان و هزینه زیادی صرف شده و به نتیجه دلخواه دست نیافته ایم.

ما در پلتفرم آموزشی مشاوره ای مدرسه زندگی با ارائه پکیج استعدادیابی به افراد کمک می کنیم تا استعداد خود را کشف نموده و در مسیر درست گام بردارند و به نتایج دلخواه و رضایت بخش در زندگی برسند.

 پکیج استعداد یابی شامل :

  • اجرای آنلاین آزمونهای هوش، استعداد، شخصیت
  • شناخت نقاط قوت و بهبود نقاط ضعف
  • شناسایی توانايی و استعداد خاص فرد
  • مقایسه با یک نمونه استاندارد
  • تشخیص اختلالات یادگیری
  • چند جلسه مشاوره در خصوص ارتقاء مهارت ها
  • تعیین مسیر درست تحصیلی و شغلی
  • نمایش عملکرد در نمودارهای مختلف
  • ارائه گزارش پکیج استعدادیابی الکترونیکی
  • با استفاده روش های کارآمد و نوین ارزیابی و سنجش به افراد پیشنهادات و توصیه هایی درباره حوزه های تحصیلی و شغلی مناسب شان و آموزش هایی برای ارتقا مهارتها و توانمندی ارائه خواهیم داد. ما باور داریم که می شود با بهره گیری درست از علوم نوین اشتباهات گذشته را تکرار نکرد!

استعدادیابی گروه های مختلف

دانش آموزان

دانش آموزان و خانواده های آنان مهمترین گروه برای استعدادیابی می باشند، چرا که نیروی کار آینده کشور را تشکیل می دهند. تبیین اهمیت استعدادسنجی برای دانش آموزان و خانواده آنان از سال اول دبستان و استمرار آن در سال های بعد موجب می شود تا دانش آموزان و خانواده های ایشان به اهمیت انتخاب رشته تحصیلی براساس استعداد و علایق دانش آموزان واقف شده و با مراجعه به مراکزی که چنین خدماتی را ارائه می نمایند، نسبت به شناخت و سنجش استعداد و علایق خود و فرزندانشان اقدام و در مسیر شکوفایی آن گام بردارند.

دانشجویان

دانشجویان گروه دیگری هستند که در زمان کوتاهی وارد بازار کار خواهند شد. چنانچه ایشان از استعدادها و علایق خود مطلع باشند و در مسیر شکوفایی آن ها حرکت و تلاش نمایند، در این صورت می توانند در زندگی شخصی خود به حداکثر موفقیت دست یافته و در اقتصاد ملی نیز بهترین نقش را ایفا نمایند.

نیروی کار فعال

نیروی کار کشور از جمله مهمترین گروه هایی می باشد که چنانچه استعدادیابی را به طور جدی دنبال نماید در این صورت علاوه بر هدایت به سمت مشاغل همسو با استعداد و علایق خود، از چنین شغلی رضایت خواهد داشت و مسیر پیشرفت را طی خواهد نمود و موجب بهبود درآمد خود و نیز بهبود تولید ناخالص داخلی برای کشور خواهد شد. (https://fa.wikipedia.org)

فهرست