در این بخش تصمیم گرفتیم روش های صحیح مطالعه را به شما آموزش بدهیم .

بخش اول روش صحیح مطالعه:

برای اینکه حافظه شما فعال تر شود و مطالبی را فرا بگیرید تا چند ماه آینده به راحتی در ذهنتان باقی بماند، لازم است از روش بسیار مهم و فوق العاده استفاده کنید. این روش را همکاران ما در پلتفرم مدرسه زندگی به شما آموزش میدهند . قبل از فراگیری مطالب جدید کلیه مطالبی را که قبلاً یاد گرفته اید از ابتدا تا جایی که خوانده اید، مرور کنید، همیشه در ابتدای هر جلسه این کار را خیلی سریع و ذهنی انجام دهید.

بدیهی است اگر مطالعه شما با یاداشت برداری های فشرده و منسجم همراه باشد مرور مطالب خوانده شده با سرعت بیشتری صورت می گیرد. برای موفقیت در آزمونها، عمقی خواندن کتابها و مطالب بسیار مهمتر از تمام کردن کتابهاست.

1-خطای که بسیاری از داوطلبان مرتکب می شوند و پشتیبانان تحصیلی پلتفرم آموزشی مشاوره ای مدرسه زندگی تلاش برای حل این مشکل کرده اند این است که بیشتر از اینکه مطالب را یاد بگیرند و سازماندهی کنند به فکر تمام کردن کتابهای هستند. تا به اصطلاح فرصتی برای مرور کردن آنها داشته باشند « چون فراموش می کنند» اطمینان داشته باشید اگر مطالب را عمیق یاد بگیرید زمانی که برای مرورهای بعدی صرف میکنید بسیار کوتاه تر خواهد شد.

2 – اولویت بندی کارها و دروس در هر روز یکی از مهمترین نکات مدیریت زمان و برنامه ریزی است. به جای اینکه فقط به کمبود وقت فکر کنید و غصه بخورید و فضای ذهنی خود را با استرس مسموم کنید، بلافاصله دست به عمل بزنید و مهمترین کاری را که در آن لحظه باید انجام شود، پیدا کنید و انجام دهید.

شما میتوانید با تماس رایگان با شماره 90009106 سامانه مرکز تماس راهنما با آموزش مشاورین ما از طریق برنامه ریزی صحیح با توجه به مدیریت زمان از نگرانی خود بکاهید .

برای رهایی از حلقه نگرانی، حتما باید همین الان یک قدم به طرف هدف بردارید. نگرانی را به نشانه ای مثبت برای عمل تبدیل کنید. اگر نگرانی های شما بدون دلیل ادامه پیدا کند، آنگاه به جای اینکه فعالیت کنید، در حالت رکود باقی باقی می مانید، و این حالت رکود، نگرانی را افزایش می دهد و به همین ترتیب یک چرخه معیوب به وجود می آید که مانع پیشرفت شما خواهد شد. انسان های موفق، زمانی که نگران می شوند ابتدا مشورت میکنند که سامانه مرکز تماس راهنما با استفاده از مشاورین رتبه برتری کنکور های پیشین و نخبگان دانشگاه های برتر به شما کمک میکند. سپس  فکر می کنند و بلافاصله مهمترین راهکار را پیدا می کنند و در همان لحظه آن را انجام می دهند.

3 – احساس حضور نویسنده در هنگام مطالعه، باعث افزایش بازدهی یادگیری می شود.

راه را از راه بلد ها بپرسید 90009106 تماس رایگان بدون کد از سراسر کشور

4 – قبل از شروع مطالعه دقیق، به تیترها و شکلها نگاه کنید، منطبق با سیستم سپس تعدادی سوال طرح کنید. بعضی از سوالاتی که نقش مهمی در یادگیری بحث دارند و در بسیاری از موضوعات قابل طرح می باشند عبارتنداز :

– درباره این موضوع چه چیزهایی را قبلاً یاد گرفته ام؟

– فایده های کلی فراگیری این موضوع چیست و کاربردهای آن کداماست؟

– کدام بخش های آن مهمتر است؟

 – این موضوع پایه و ریشه چه موضوعاتی می تواند باشد؟

– چه انتظاری از خودم دارم؟ بعد از اتمام این بخش چه تغییراتی در روند یادگیری من باید مشاهده شود؟

 – این موضوع به کدام موضوعات وابسته می باشد؟ و با چه مباحثی ارتباط دارد؟

 – اگر بخواهم به جای این تیتر ها، عناوین دیگری را انتخاب کنم چه عباراتی مناسب است؟

 – اگر بخواهم مثالی درباره این موضوعات بیان کنم چه مثالهایی مناسب است؟

– کلیدهایی که مرا به فهم بهتر این موضوع نزدیکتر می کند کدام اند؟

5-به خاطر داشته باشید طرح این سوالات در مدت زمانی کمتر از 3 دقیقه صورت می گیرد و در این مرحله اصلا نیازی به پیدا کردن پاسخ ها نیست. این عمل تنها برای ایجاد تحریک سیستم فعال کننده شبکه ذهنی شما مناسب است.

طراحی سوال، یکی از مهمترین عوامل ایجاد تمرکز حواس و درک عالی است.برای طراحی این سوالات وابسته به موضوع انتخابی شما مشاوران سامانه مرکز تماس راهنما اماده هستند تا راه حل را به شما آموزش دهند.

فقط کافیست با شماره 90009106 بدون کد از سراسر کشور تماس رایگان گرفته تا به شما کمک کنند.

فهرست